Active Beauty
Šampon, maska za kosu, regenerator: Bogatu njegu pruža prirodna kozmetika

Prirodni sastojci nisu samo namijenjeni koži. I naša kosa profitira od prirodne kozmetike.

Šampon, maska za kosu, regenerator: Bogatu njegu pruža prirodna kozmetika

Lijepa kosa bez hemije, da li je moguće? Da, naravno! Biljni svijet ima mnoga bogatstva na raspolaganju koja uz pomoć maski, šampona i regeneratora ispunjavaju sve potrebe kose i našu kosu održavaju zdravom i lijepo njegovanom.

Volimo proizvode za kožu i tijelo koji su pogodni za okolinu. I kod make up-a sve više pažnje posvećujemo prirodnim sastojcima. Sada je i njega kose nezmisliva bez prirodne kozmetike.

Trenutno je širok izbor šampona, regeneratora i maski za kosu: Zemlja za čišćenje, voće za jačanje i ulja za obnovu. Koji su sastojci najbolji?

Ovim hranjivim tvarima u maskama i šamponima vjerujemo

Pretpostavka da su prirodni sastojci blaži, a nisu tako učinkoviti, nije istinita. Nebitno da li je za masnu, suhu ili tretiranu kosu – za svaku strukturu kose postoji zaista dobra biljna alternativa. Željeni uspjeh nije baš tako brzo vidljiv, ali će zato naša kosa biti pošteđena i na duge staze jača. Pritom polažemo veliku pažnju bojenju kose bojama za kosu na biljnoj bazi.

Sastojci za suhu, tretiranu kosu

Tretirana kosa profitira od hranjivih sastojaka kvalitetnih biljnih ulja. Voćni sastojci pomažu kosi da povrati sjaj i nježnost.

Savjet za njegu kose: Na kraju pranja kosu je potrebno još jednom dobro isprati hladnom – pore na vanjskom dijelu tjemena se zatvaraju što kosi pruža dodatni sjaj!

  1. Amla: Indijska bobica koja važi kao voćka vječne mladosti i ljepote. Visoki sadržaj vitamina C jača folikulu dlake, štiti od slobodnih radikala i zajedno s ostalim mineralima brine za zdrav rast kose i raskošan sjaj.
  2. Grožđe: Ulje grožđa je pravo tajno beauty oružje. Naročito sastojci oksidativni reservatrol i linolinska kiselina koji imaju protuupalno djelovanje i koji se često koriste u Anti-Aging kozmetici. Ulje sjemenki grožđa pruža sjaj i nježnost bez da otežava kosu.
  3. Bademovo ulje: Ulje slatkog badema zahvaljujući mnogobrojnim vitaminima, mineralima i nezasićenim masnim kiselinama pomaže pri sprečavanju pucanja vrhova. Najbolji učinak ima kada se nanese na vlažnu kosu.
  4. Kvinoja: Nije samo u salatama pravi izvor energije: Za njegu kose koriste se njegujuća svojstva kvinoje koja popravljaju oštećenja, zatvaraju boju unutar dlake i pojačavaju prirodni sjaj.

Sastojci za masnu kosu, perut ili iritacije

Savjet za njegu kose Kosu prati ujutro, budući da su noću lojne žlijezde najkativnije. Također, pretopla temperatura vode prilikom pranja ili sušenje fenom pokreću rad lojnih žlijezda te mogu dovesti do isušivanja tjemena.

  1. Glina: Za ljude s alergijama, osjetljivim tjemenom ili masnim izrastkom je sjevernoafrička glina pogodna kao zamjena za uobičajne šampone. Ne sadrži parabene, silikone, sulfate ili nadražujući tenzide. Tokom prelaznog perioda kosa može djelovati manje nježno, ali na duži period dobija prirodni sjaj i manje se masti.
  2. Jabukovo sirće: Peckanje tjemena, masni izrastak i perut? Kod ovih problema jabukovo sirće može dovesti do ublažavanja. Sadržaj kiseline pomaže u regulaciji ph vrijednosti kože i djeluje smirujuće i osvježavajuće.
  3. Sok limuna: Pored umirujućeg efekta na tjeme, sok limuna pomaže na način da uklanja ostatke silikona u šamponima i zatvara strukturu dlake. To daje više sjaja i nježnosti kosi.
  4. Morska so: Multitalenat morska so: kao prirodni piling uklanja perut na izrastku te upija masnoće i ostavlja osvježavajući izgled kose. Sprej za kosu sa morskom soli daje volumen i strukturu u kosi te stvara idealnu bazu za kovrdžave frizure.