Prirodno posvjetljivanje kose: uspješno i bez hemikalija
Sadržaj
- Prirodno posvjetljivanje kose: kako se postiže?
- It-djevojka Sofia Grainge ima kosu koju kao da je poljubilo samo sunce.
- Kako posvijetliti previše tamno obojenu kosu?
- Može li se posvijetliti kosa obojena u smeđe?
- Može li se kosa obojena kanom posvijetliti?
- Koliko često treba posvjetljivati kosu?
- Je li prirodno posvjetljivanje kose štetno?
- Prirodno posvjetljivanje kose: četiri najbolja kućna pripravka
- Kako njegovati kosu nakon prirodnog posvjetljivanja?
- Nakon posvjetljivanja, kosi je potrebna:
Prirodno posvjetljivanje kose: kako se postiže?
Kod posvjetljivanja bez hemikalija koriste se prirodni sastojci koji ne prodiru duboko u strukturu kose, nego djeluju na pigmente na površini. Prirodni posvjetljivači djeluju samo na vanjski sloj kutikule gdje pružaju blago izbjeljujući učinak. Kosa tako izgleda svjetlije, ali je efekt prilično blag i najbolje se vidi na svjetlijoj kosi. Za suptilnu i osvježenu nijansu boje kose, bioposvjetljivanje može biti dobra opcija. Međutim, oni koji žele intenzivan efekt posvjetljivanja ili planiraju posvijetliti vrlo tamnu kosu neće postići željeni rezultat ako koriste pripravke dostupne u svakom domaćinstvu.
It-djevojka Sofia Grainge ima kosu koju kao da je poljubilo samo sunce.
Kako posvijetliti previše tamno obojenu kosu?
Kada se kosa hemijskim sredstvima oboji u previše tamnu boju, prirodni pripravci često pomažu samo djelimično. Višestruko nanošenje kamilice ili meda kosu mogu blago posvijetili, ali kod intenzivno pigmentiranih boja obično je posjeta frizeru nježnija i učinkovitija opcija.
Može li se posvijetliti kosa obojena u smeđe?
Smeđe obojena kosa može se prirodnim metodama posvijetliti samo blago. Smjesa meda, cimeta i regeneratora može dati nježne rezultate. U tu svrhu pomiješajte sastojke u pastu, nanesite na kosu i ostavite da djeluje najmanje sat vremena. U ovom slučaju potrebni su strpljenje i više primjena.
Može li se kosa obojena kanom posvijetliti?
Kana je vrlo postojana biljna boja za kosu. Prirodno posvjetljivanje kose obojene kanom vrlo je teško i često dovodi do neželjenih nijansi. Ovdje je potreban oprez!
Koliko često treba posvjetljivati kosu?
Prirodne metode posvjetljivanja su blage, ali ih ipak ne treba prečesto koristiti – otprilike jednom sedmično je idealno. Prečesto posvjetljivanje može isušiti kosu.
Je li prirodno posvjetljivanje kose štetno?
U poređenju s hemijskim sredstvima, prirodno posvjetljivanje je znatno nježnije. Ipak, limun ili ocat mogu kod česte upotrebe oštetiti strukturu kose. Zbog toga je dobra njega ključna.
Prirodno posvjetljivanje kose: četiri najbolja kućna pripravka
- Čaj od kamilice: posebno učinkovit za plavu ili svijetlosmeđu kosu. Stavite osam vrećica čaja od kamilice u litar prokuhane vode i ostavite da se ohladi. Izvadite vrećice i isperite kosu čajem, ali nemojte ispirati vodom. Dodatna prednost: kamilica njeguje kosu i umiruje vlasište.
- Sok od limuna: u kombinaciji sa suncem sok od limuna može stvoriti svijetle pramenove, čak i na nešto tamnijoj kosi. Nanesite sok od limuna na vlažnu kosu, ostavite da djeluje 30 minuta (najbolje na suncu), a zatim isperite. Oprez: suha kosa može postati još suša zbog limuna.
- Med: sadrži enzim glukoza-oksidazu koji oslobađa male količine vodikovog peroksida, a koji je blagi posvjetljivač. Jednostavna primjena: pomiješajte med s toplom vodom ili regeneratorom, nanesite na kosu, ostavite da djeluje najmanje 1–2 sata, a zatim isperite.
- Soda bikarbona: umasirajte sodu bikarbonu, samu ili pomiješanu sa šamponom, u kosu i ostavite da djeluje nekoliko minuta. Zatim temeljno isperite. Alternativno, možete koristiti i prašak za pecivo.
Kako njegovati kosu nakon prirodnog posvjetljivanja?
Nakon posvjetljivanja, kosi je potrebna:
- Dubinska hidratacija: koristite hranjive maske ili ulja za kosu kako biste spriječili isušivanje.
- Zaštita: izbjegavajte prekomjerno izlaganje suncu i koristite proizvode s UV-zaštitom.
- Redovna njega: blagi šamponi i regeneratori pomoći će održati kosu zdravom i sjajnom.